Zprávy

Ruské modenrí gymnastky ovládly Grand prix v Brně

Vítězka sobotního čtyřboje brněnské Grand prix moderních gymnastek Věra Šešinová z Ruska ovládla zcela suverénně i dnešní finálová cvičení. Šešinová vyhrála tři disciplíny – cvičení s míčem, kužely a stuhou. Pouze finále cvičení se švihadlem se stalo kořistí její krajanky a olympijské vítězky Aliny Kabajevové.

Česká reprezentantka Iva Mendlíková sice využila výhodu domácího prostředí a startovala navíc jako devátá závodnice ve všech čtyřech finálových disciplínách. V silné konkurenci se ale neprosadila a obsadila vždy až poslední místo.

Šešinová převyšovala své soupeřky rozdílem třídy a potvrdila, že byla v brněnském závodě zcela jasnou jedničkou. Kromě tří prvenství obsadila ve cvičení se švihadlem druhé místo se ztrátou pouhých dvou desetin bodu za vítěznou Kabajevovou.

„Sice jsem se dopustila několika drobných chybiček, které ale neovlivnily celkový výsledek. Nejlépe jsem ve finále zvládla sestavy se švihadlem a míčem. Zřejmě také rozhodla skutečnost, že jsem letos absolvovala všechny závody Grand prix,“ řekla po závodě vítězná Šešinová.

Za svým očekáváním zůstala olympijská vítězka Alina Kabajevová, která v Brně sklidila pouze dílčí úspěch v podobě vítězství ve finále cvičení se švihadlem. Na výkonu Kabajevové se projevilo poranění třísel a kolena. „Měla jsem přestávku v tréninku a teprve nyní doháním manko,“ poznamenala Kabajevová.

České moderní gymnastky se výsledkově mezi absolutní světovou elitou neprosadily. „Domnívám se ale, že závod Grand prix byl nejen zdařilý, ale hlavně prospěšný pro mladé závodnice. Mohly vidět světovou špičku, což bylo stimulem pro výkon Mendlíkové i Hoferové a také nadějných gymnastek , které startovaly v Poháru GiTy,“ uvedla trenérka českých moderních gymnastek Zdena Schinzelová.

Výsledky

Finálová cvičení – švihadlo: 1. Kabajevová 17,900, 2. Šešinová (obě Rus.) 17,700, 3. Godunková (Ukr.) 17,100,… 9. Mendlíková 14,300.

Míč: 1. Šešinová 17,925, 2. Žukovová (Bělorus.) 17,500, 3. Jussupovová (Kaz.) 17,425,… 9. Mendlíková 15,150.

Kužele: 1. Šešinová 17,050, 2. Žukovová 16,700, 3. Bessonovová (Ukr.) 16,350, 9. Mendlíková 14,000.

Stuha: 1. Šešinová 17,950, 2. Žukovová 16,975, 3. Godunková 16,700, 9. Mendlíková 13,225.

Čtyřboj: 1. Šešinová 69,283, 2. Kapranovová (obě Rus.) 68,300, 3. Bessonovová (Ukr.) 68,233, 4. Žukovová (Běl.) 66,833, 5. Špektová 66,667, 6. Kabajevová (obě Rus.) 66,650, 7. Jussupovová (Kaz.) 65,867, 8. Godunkovová (Ukr.) 65,617,… 18. Mendlíková 56,167, 20. Hoferová 48,967.