Zprávy

Basketbalistky Brna porazily USK Praha 89:71

Basketbalistky Gambrinusu Sika Brno porazily v dohrávaném utkání šestého kola první ligy USK Praha 89:71. Souboj dvou dosud neporažených týmů, které startují v evropské lize, rozhodla druhá čtvrtina, v níž Brňanky své soupeřky přehrály rychlými protiútoky a přesnější střelbou.

Ve vyrovnaném úvodu se oba týmy střídaly ve vedení. Vysokoškolačky těžily hlavně z dobré hry Američanky Buresové a Pavlíčkové. Akce Brňanek nejčastěji zakončovala Američanka Miltonová a dařilo se i Žirkové. První zvrat zápasu přišel po čtvrt hodině hry, kdy vysokoškolačky ještě vedly 33:11, Brňanky ale šňůrou čtrnácti bodů si zajistily klid.

Po změně stran ale pražské basketbalistky zlepšily obranu i zpřesnily útoku a začaly z náskoku soupeřek postupně ukrajovat náskok až na rozdíl sedmi bodů. Koncovku už ale zvládlo lépe hrající Brno, které lépe bránilo a prosazovalo se více v podkošových soubojích.

„Na toto utkání jsme se vzhledem k náročnému programu Evropské ligy speciálně nezaměřovali. Musím ale přiznat, že USK dnes zahrálo výborně hlavně v prvním poločase,“ dodal trenér Brna Jan Bobrovský.

Trenér USK Praha Lubor Blažek byl navzdory porážce spokojen. „Zahráli jsme solidní zápas. Rozhodla ale větší zkušenost soupeřek, které hrály s chladnou hlavou a přesně střílely z tříbodového území. Brno jsme v určité fázi potrápili a navzdory porážce mám z utkání dobrý pocit,“ řekl trenér basketbalistek USK Praha Lubor Blažek.

Výsledek
    Gambrinus Sika Brno – USK Praha 89:71 (22:23, 47:35, 63:56).
    Nejvíce bodů: Miltonová-Jonesová 28, Žirková 17, Machová 11 – Burseová 24, Pavlíčková 20, Volná 15. Rozhodčí: Macela a Vondráček. Fauly: 16:17. Trestné hody: 23/19 – 20/13. Trojky: 10:4. Diváci: 500. Nejlepší hráčka: Burseová.