Zprávy

Dvakrát bronzový Řím pro český badminton!

V minulém týdnu se konal poslední A circuitový turnaj dospělých v Římě, Itálie. Poprvé v historii byl turnaj zařazen do série A turnajů a hned byl skvěle obsazen. Velmi potěšitelné byly výsledky naší výpravy ve složení: Petr Koukal, Jan Vondra, Jan Fröhlich, Tomáš Kopřiva, Pavla Janošová, Kristína Ludíková. Cesta do Říma byla pro většinu výpravy velmi náročná. Vyjížděli jsme autem z Brna v pondělí ráno v 8 hodin a do Říma jsme přijeli ve 22 hodin. Cesta trvala 14 hodin a absolvovali jsme 1380km. Petr Koukal a Jan Fröhlich přiletěli až v úterý, kdy začínala kvalifikace.

První zápas absolvovali Tomáš s Pavlou v mixu proti páru Matusewicz/Szku­dlarczyk, který po náročné cestě nezvládli a prohráli 5:15,2:15.

Pavla měla velmi těžký los v 1.kole kvalifikace a proti ruské reprezentantce Ekaterine Ananine uhrála 3:11,5:11.

Myslím si, že na Pavle 14 hodin cesty zanechalo dost citelné následky.

Tomáš v 1.kole kvalifikace zahrál velmi dobře, porazil Roberta Ciobotaru z Rumunska 14:17,15:0,15:9. V 2.kole narazil na francouzského hráče Juliena Tchoryka, s kterým prohrál 10:15,6:15.

Kristína v 1.kole porazila Kanaďanku Florence Lavoie 11:0,11:6, v 2.kole Francouzku Laura Choinet 11:3,11:4. Ve 3.kole narazila na velmi těžkou soupeřku z Německa Claudii Vogelgsang, které podlehla 6:11,3:11.

Ve středu byla zahájena hlavní soutěž. Ve dvouhře mužů Petr Koukal velmi přesvědčivě  porazil Jürgena Kocha z Rakouska 15:2,15:6. Jan Vondra dle mého názoru v nejlepším zápase (z našich hráčů) podlehl dvoumetrovému Dánovi Jens-Kristian Lethovi 15:17,15:17. Opravdu jen málo chybělo, aby Honza, který předváděl skvělý moderní badminton, přes Dána přešel. V 2.kole na tohoto dánského dlouhána narazil Petr Koukal, který zápas moc nezvládl

a podlehl 6:15,2:15. Jan Fröhlich v 1.kole smetl nepříjemného Slovince Sepce 15:3,15:2, potom Španěla Longa 15:2,15:2. O postup do semifinále se utkal s Rakušanem Heimo Götschl a zvítězil po boji ve třetím setu 15:10. V semifinále už nestačil na výborného dánského hráče a pozdějšího vítěze Joachima Perssona. Medailové umístění Honzy na velmi silně obsazeném turnaji je opravdu skvělé!

Ve čtyřhře mužů Honzové bojovali skvěle, ale nasazený holandský pár Bosch/Wouters byl nad jejich síly15:8,7:15,­6:15.

Pavla s Kristínou měli v 1.kole čtyřhry volno, ve 2.kole však narazili na výbornou ruskou dvojici Ananina/Russkikh, které podlehli 5:15,5:15.

O druhou bronzovou medaili se postarali Honza Vondra s Kristínou Ludíkovou, když v 1.kole porazili Švýcary Enkherli/Joerg 15:8,17:15, v 2.kole ve velkém překvapení turnaje porazili 2.nasazenou dvojici, Holanďany Wouters/Dooremalen 15:12,15:10. Ve čtvrtfinále si poradili se slovinskými sourozenci Andrejem a Majou Poharovými. V tomto zápase už Honza dohrával s velkým sebezapřením (bolesti v rameni), přesto zápas oba zvládli na jedničku! V semifinále už Honza pro stálou bolest v rameni nemohl nastoupit.

Turnaj v Římě byl velmi kvalitně obsazen, účast evropských hráčů (Dánové, Rusové,…) dokládá jeho vysokou úroveň.

Zpáteční cestu jsme zvládli opět cca za 14 hodin a děvčata Pavla s Kristínou stihli páteční přijetí medailistů z mistrovství Evropy a světa u ministryně Buzkové.